مقالات علمی

 

بیماری ایکس، اپیدمی مرگبار بعدی در جهان

برای نظر دادن اولین باش!
منتشرشده در مقالات
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

تاریخ 1397/01/16 ساعت 20:00

سلام خدمت دوستان و خانواده بزرگ زرستان

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد بیماری ایکس می‌تواند مرگبارترین بیماری مسری جهانی باشد که بشر هیچ آمادگی در برابر آن ندارد.

براساس گزارش تلگراف، اين بيماري مسري به شدت مرگبار و مرموز است، تا حدي كه بشر درباره آن هيچ نمي‌داند، به جز اينكه به گفته سازمان بهداشت جهاني مي‌تواند به اپيدمي جهاني بعدي تبديل شود.

اين بيماري كه بيماري ايكس ناميده مي‌شود، نوعي بيماري است كه هنوز كشف نشده‌است، اما خطر فزاينده اجتناب‌ناپذيري تقريبا قطعي آن جايگاه خود را در ليست خطرناك‌ترين بيماري‌هاي جهان تثبيت كرده‌است،‌اين ليست كاتال.گي از بيماري‌هاي مسري بالقوه آينده است كه اقدامات پيشگيرانه‌ كافي براي آنها وجود ندارد يا اصلا وجود ندارد.

اما چطور بيماري كه هنوز شناسايي نشده را مي‌توان به عنوان تهديدي براي سلامت جامعه درنظر گرفت؟

بهترين راه براي انديشيدن به چنين بيماري انديشيدن به اين است كه بيماري ايكس عاملي براي خطري همه‌گير است كه بشر هنوز با آن مواجه نشده‌است اما بروز آن قطعي است. به چنين پديده‌اي شناخته ناشناخته مي‌گويند كه به گفته سازمان بهداشت جهاني بشر بايد خود را براي آن آماده كند. به همين دليل است كه اين بيماري ناشناخته اكنون در برنامه تحقيق و توسعه بيماري‌هاي در اولويت سازمان بهداشت جهاني قرار گرفته‌است.

اين سازمان در بيانيه‌اي توضيح داد بيماري ايكس نمايانگر آن است كه عامل بيماريزايي كه درحال حاضر ناشناخته‌ است مي‌تواند به آغاز بيماري همه‌گير جهاني مرگباري منجر شود. برنامه تحقيق و توسعه سازمان بهداشت جهاني اولين‌بار در سال 2015 منتشر شد و از آن زمان تاكنون به صورت سالانه مورد بازبيني اين سازمان قرار مي‌گيرد تا به گفته اين سازمان مهم‌ترين عوامل بيماريزاي درحال ظهور كه ممكن است در آينده‌اي نزديك به ايجاد بيماري‌هاش همه‌گير منجر شوند،‌در اولويت قرار گيرند. 

براساس بازبيني ماه فوريه اين سازمان بيماري‌هاي زير به صورت اضطراري بايد مورد توجه محققان قرار گيرند:

  • تب كريمه كنگو
  • بيماري ويروس ابولا و بيماري ويروس ماربورگ
  • تب لاسا
  • سندروم تنفسي خاورميانه يا مرس
  • سندروم تنفسي حاد يا سارس
  • بيماري‌ Nipah
  • تب ريفت‌ولي يا RVF
  • ويروس زيكا
  • بيماري ايكس

سازمان جهاني بهداشت امسال براي اولين بار بيماري ايكس را به اين ليست افزوده‌است تا به اين موضوع تاكيد كند ممكن است عامل بيماري‌زاي ديگري به‌زودي به بيماري‌هاي موجود افزوده شودو با افزايش هشياري نسبت به ممكن بودن ظهور اين بيماري،‌ممكن است تلاش‌هاي محققان براي مقابله آني با اين بيماري‌زا افزايش پيدا كند.

بازدید 1782 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تهران، سعادت آباد - میدان کتاب - بلوار فرحزادی - نبش خروجی نیایش غرب - ساختمان نیایش - پلاک 60 - طبقه دوم - واحد 10 22373565-6 info @ bellasan.ir

درباره شرکت تولیدی دارویی زرســــتـان

شرکت تولیدی دارویی زرستان در سال 1388 با هدف تکمیل و ارتقای ظرفیت های موجود در بخش بهداشت و سلامت در مراکز پزشکی و دندانپزشکی ، صنایع غذایی ، صنایع دارویی ، مصارف عمومی ، دامپزشکی تأسیس گردید.توجه به محیط زیست و مسایل بهداشتی و سلامت انسانها، شرکت تولیدی دارویی زرستان را بر آن داشت تا با بهره گیری از آخرین فن آوری روز دنیا و نیز پیشرفته ترین تکنولوژی اروپا از کشور آلمان نسبت به ساخت کارخانه تحت لیسانس شرکتهای Anhalt و تولید انواع مواد ضدعفونی کننده و آنتی سپتیک   اقدام نماید.

پیوند های مفید

اپلیکیشن زرســــتـان

لطفا رمزینه زیر را اسکن کنید تا اپلیکیشن اندروید زرستان دانلود شود.